Hakkımda

Halit Rıdvan Erdoğan Kimdir?

Hakkımda bilmeniz gereken enteresan bir olayım yok. Bende sizdenim, amma illa bir şeyler söyle buralar boş kalmasın diyorsanız:

Günahların sancısından doğan yolu takip ediyorum, sancı bana hala iyi bir insan olduğumu, vicdanımın ve merhametimin hala sağ olduğunu hatırlatıyor. Hayat yolunu fark ettikten sonra yürürken “iyi bir insan ol” kavramını benimsemiş olanlardanım. İçe dönük bir insan olduğumdan, iyiliğin her daim kazanılacağını (en azından kendi içinde) savunurum. Fatih’in İstanbul’u fethettiği gibi bende benliğimin içinde var olan kaygıları, olumsuzlukları, üzüntüleri, güçsüz yanlarımı, bilinçsizce kullanılan veya kullanılamayan duygularımı, çocukluk travmalarımı, ruhumu, saygımı, sevgimi kısaca kendini fethedenlerdenim. Bazen üniversiteli bir genç için fazla yaşlıyım; bazen de fazla çocuk. Yazılarımda bu ikili arasında gidip gelirim, gönlünüz bazen şefkat bulur, bazen suratsız bir insanın enerjisiyle karşılaşabilirsiniz. Anlarsınız ya! Benim sağımda belli olmaz, solumda mesajı veriyorum.

Blog yazarlığına başlayalı uzun olmadı. Ancak başlangıç seviyesine göre çok iyi bir seviyede olduğumu söyleyebilirim. Asıl meselem hikaye, roman veya senaryo yazmak olabilir. Olsun yazmanın her türlüsü güzel ve tatmin edici. Öğrenmek, öğretmek, araştırmak, okumak ve gelişmek benim yaşam felsefem gibi bir şey. Bu yolda kendimi piyasaya zar zor sunmaya çalışıyorum, yüreğimde bir umuttur tuttu gidiyor.

Yazı yazmayı sevdiğimden, psikoloji ve kişisel gelişimin damağımda yarattığı inanılmaz tattan ötürü sonu gelmez bir yazı seline, bir bloğa bütün yazılarımı, hissettiklerimi, yaşadıklarımı, düşündüklerimi, öğrenmek istediklerimi ve öğretmek istediklerimi yazma kararı aldım. Bu karar fark edilme isteğinden de doğuyor elbet.

Anlayacağınız, beni sevebilme ihtimalinizi, tutunmaya çalıştığım bu beyaz sayfadan alacağım, yarını düşünmeksizin yazmak, sona ulaşmadan yazmak.

Yüreğinize ufak bir samimiyet kondurma hevesimden sonra sürecimde neler yapacaklarımı anlatmak istiyorum. Bu yoldaki türkümün dineceğini zannetmiyorum, kimseye merhem olmasam kendimi tatmin edebiliyorum; ancak yalana gerek yok sizler için ürettiğim içeriklerden faydalanmanızı ve size yardım edebildiğimi görebilmeyi istiyorum. Bu yoldaki bilinçsizliğimin yazılarımın önüne geçemeyeceğini biliyorum, yazmak bana göre bir yaşam stili.

Bilmiyorum ne denli fark edileceğim fakat bu yolun sonunun olmadığını ve yoldaki gizemli taşların ne kadar tat verici olduğunun farkındayım. Benim meselem bu yolda önce sizlere faydalı olabilmek; kendimi tatmin etmek olsaydı herhalde günlerce dikkat çekici betimlemeler yazar, okumanız için önünüze sererdim. Belki günü geldiğinde bunu da gerçekleştiririm. Bir roman veya en küçüğünden bir hikayeyle kalbinizi fethederim, belli mi olur.

Şimdilik psikoloji, ruhsal sağlık ve kişisel gelişim!

Şunu da söylemek istiyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Öğrenmek istediklerimi ele alıp yazmakla meşgul oluyorum. Araştırmayı sevme ve öğrenme tutkusuyla yola çıktığım bu yolda sizlere içerik üretiyorum.

Elimden sıkı tut sevgili okur, tut ki tutunabileyim zihnine. Öyle bakma, bende ta ötelerden bir nefesim, bende sendenim.