Hakkımda

Halit Rıdvan Erdoğan Kimdir?

Hayatı ve kendisini 20’sinden sonra keşfetmiş, hayat mücadelesine devam eden kişidir diyebiliriz. Bakmayın bana öyle, havalı bir giriş istiyorsanız, başarılı girişimcilerin bloğundaki hakkında kısmına geçiş sağlayabilirsiniz. E birazda işin gırgırındayım tabi; işin açıkçası elimde fazla materyalim yok sevgili okur. Sokak hayatıyla haşır neşir ve “alt sınıf toplum” olarak adlandırılan gururlu ama bir o kadarda farkındalığı düşük canım toplumumdan geliyorum. Bir zamanlar çevremdeki başarıya dair tek örneğinin sokakta edilen kavganın ‘kazananı’ olduğunu hatırlıyorum. Biraz zaman sonra başarı tamamen topluma ayak uydurmak ve okulu asmak olarak gelmişti. Bir sonraki başarı kavramım, toplumun tasarladığı karakterimi ve kişisel özelliklerimi fark etmemle başladı.

İnsan kendini bir kere fark edince, diğer fark edilişlere karşı inanılmaz bir merak besliyor. Acaba toplum ve ailem bana daha neler ekledi? Bu sorunun cevabı için çok zaman harcadım sanırım. Sonunda kusursuzca dizayn edilmiş karakterimi ve toplumun temel normlarını anladıktan sonra başladım keşfetmeye. İnanın hala devam ediyor; dur durak bilmez bir oyunun içinde gibiyim. Geçmişin kalıntıları hala devam ediyor mu? Ruhumda bazı yara izleri var; kalıcı olduklarını hissetsem de kendimi koruyabilecek seviyeye geldim. Sizin hakkımda asıl bilmeniz gerekenlere gelecek olursam: Halit Rıdvan Erdoğan, kişisel gelişime açık, öz farkındalığına ve kendi dönüşümüne önem veren, dünyada hiçbir yer kaplamadığından kendini büyütmeyen ancak öz saygısını da incitmemeye dikkat eden ve öz disiplinini eline almaya çalışan birisi. Şimdilerde:  Geçmişte başarı kavramının tanısını yanlış olgularla bünyesine serpiştirdiği için bugünlerde başarısızlığının meyvelerini yemekle meşgul.

Resmi olarak aradıklarınız: Okumuş olduğu lise (meslek) sebebiyle iş tecrübeleri ağır sanayilerden ibaret.

İlgi Alanları: Okur-yazarlık. İnsan psikolojisi, kişisel gelişim, dijital pazarlama, sosyal medya reklamcılığı, blog-metin yazarlığı kısacası dijital dünya.

Hobileri: Futbol oynamak ve izlemek, kitap okumak, yazmak, fark etmek, yeni bilgiler öğrenmek.

Hayattaki Amaçları: Allah’ı unutmadan yaşamak.

Güzel izler bırakabilmek. Hayata, sevdiklerine, sevdiğine, ailesine ve kendisine binlerce güzel iz bırakabilmek.

Yaşam ve ölüm arasındaki çizgiyi kendi olduğu kişiyle tamamlayabilmek.

Öğretmek, öğrenmek ve ders almak.

Bloğun Amacı: Benimleogren.com’un ilk amacı tabi ki öğrenmek ve öğretmek. Bunun dışında sizlere kendimi tanıtmak ve sizlerle bir bağ kurabilmek. Anlayacağınız bir marka inşa etmekte amaçlarımın içinde… ne zannettiniz ya sadece psikolojiyle ilgilenseydim! Aç kalırdım aç.

Aldığı Kurs ve Eğitimler: Loading…